Posted on

پوست به عنوان اندام دفعی

پوست به عنوان اندام دفعی

فهرست

اطلاعات جمع آوری کنید. ۱

به جز کلیه و شش از پوست نیز به عنوان اندام دفعی نام می برند.در این مورد اطلاعاتی را جمع آوری، و گزارش آن را در کلاس ارائه کنید. ۱

غدد متداخل در تعریق.. ۱

تعریق در انسان.. ۲

مواد تشکیل دهنده عرق.. ۲

عناصر کمیاب دیگر در دفع عرق : ۲

پوست به عنوان اندام دفعی
پوست به عنوان اندام دفعی

 

اطلاعات جمع آوری کنید

به جز کلیه و شش از پوست نیز به عنوان اندام دفعی نام می برند.در این مورد اطلاعاتی را جمع آوری، و گزارش آن را در کلاس ارائه کنید.

پوست بدن یک اندام دفعی به شمار می‌آید و می‌تواند آب، نمک، چربی و بعضی از یون‌های اضافی را از بدن دفع کند. ترکیبات موجود در ترشحات ناشی از تعریق بدن عبارتند از: اوره، اسید اوریک، سدیم، مواد معدنی و باکتری‌های غیرفعال که به دلیل عوارضی که برای بدن دارند، از طریق پوست دفع می‌شوند. بدن به طور دائم در حال عرق کردن است. عرق کردن اصلی‌ترین روش بدن برای حذف گرمای اضافی است. میزان عرق در بدن به شدت هیجان یا کار عضلانی بستگی دارد. از بین رفتن سموم بدن از طریق غدد عرق انجام می‌شود. زمانی که بدن تحت تاثیر گرما و هیجان قرار می‌گیرد، این غدد فعال می‌شوند و عرق از بدن دفع می‌شود…

 

جهت خرید و دانلود این تحقیق از لینک زیر استفاده فرمایید:

دانلود تحقیق پوست به عنوان یک اندام دفعی

تعداد صفحه: ۳ صفحه

Posted on

فروش اینورتر در یزد

فروش اینورتر در یزد

فروش اینورتر در یزد

فروش اینورتر در یزد
فروش اینورتر در یزد

 

فروشگاه ستاک با دو دهه سابقه فعالیت در عرصه الکترونیک ،  رایانه  و برق صنعتی مرکز فروش  انواع اینورتر به صورت حضوری در استان یزد و فروش اینترنتی در سراسر کشور می باشد.

 • نمایندگی برندهای معروف و معتبر انواع اینورتر مانند کوتک و اینتلیجنت
 • قیمت مناسب و کاملا رقابتی
 • خدمات پس از فروش
 • پشتیبانی فنی فروش ۲۴ ساعته

جهت مشاهده ی قیمت ها وارد صفحه فروش اینورتر شوید:

فروش اینورتر در یزد
فروش اینورتر در یزد

اینورتر چیست؟

مبدل جریان مستقیم به جریان متناوب یا اینورتر (به انگلیسیInverter) به المان‌هایی گفته می‌شود که جریان مستقیم را به جریان متناوب تبدیل می‌کند.[۱] فرکانس و سطح ولتاژی تولیدی توسط این قطعه الکترونیکی می‌تواند توسط تقویت‌کننده‌ها به سطح ولتاژ و فرکانس دلخواه تبدیل گردد.
موج تولیدی توسط اینورترها یک موج مربعی است که می‌توان با استفاده از فیلتر (سلف و خازن) آن را به موج سینوسی تبدیل کرد. اینورترها هم می‌توانند تکفاز باشند هم سه فاز. در واقع عملی که این مبدل‌ها انجام می‌دهند معکوس عملی است که یکسوکننده‌ها انجام می‌دهند. اینورترها قطعات متحرک ندارند و در طیف گسترده‌ای از ابزارهای کاربردی استفاده می‌شوند، از منبع تغذیه کامپیوتر گرفته تا ابزار بزرگ حمل و نقل فله. اینورترها معمولاً برای تأمین جریان AC از منابع DC مانند پانل‌های خورشیدی یا باتری مورد استفاده قرار می‌گیرند. اینورتر نوسان ساز الکترونیکی قدرت بالا است. دلیل این نام‌گذاری آن است که این دستگاه عمل عکس مبدل برق AC به DC متداول را انجام می‌دهد. در واقع اینورتر یا درایو AC به دستگاهی گفته می‌شود که به کمک آن می‌توان سرعت یک موتور AC سه فاز را کنترل کرد بدون آنکه قدرت و گشتاور موتور کاهش یابد. اینورترها در ظرفیتهای مختلف ساخته می‌شوند مثلاً برای یک موتور با توان ۲۰ اسب بخار باید از اینورتر ۲۰ HP استفاده کرد. از نظر ورودی اینورترها به دو دسته تک فاز و سه فاز تقسیم می‌گردند. البته خروجی همه آن‌ها سه فاز است. برای اینورترهای با توان بالای ۳ اسب فقط از ورودی سه فاز استفاده می‌گردد. برخی از اینورترهای با توان پایین دارای هشداری مبنی بر عدم استفاده از آن‌ها برای روشن کردن لامپهای فلورسنت معمولی هستند. دلیل این هشدار این است که خازن تصحیح توان به صورت موازی با لامپ وصل شده‌است. با برداشتن خازن مشکل رفع خواهد شد.
کاهش انرژی مصرفی و لذا کاهش هزینه برق، کاهش جریان راه اندازی و در نتیجه طولانی شدن عمر موتور، امکان تغییر سرعت موتور، امکان تغییر جهت حرکت موتور، داشتن حفاظت در برابر اضافه بار، امکان کار موتور در شرایطی که ولتاژ ورودی متغیر است، امکان کنترل از راه دور، ایجاد سرعت بیشتر از سرعت نامی موتور و برنامه‌ریزی کردن حرکت از ویژگی‌های استفاده از اینورتر می‌باشند. اینورتر به صورت هوشمند میزان بار وارده به موتور را تشخیص داده و متناسب با همان بار، به موتور جریان می‌دهد و این جریان در بسیاری از مواقع از جریان نامی موتور کمتر است. دستگاهی الکترونیکی است که بوسیله آن می‌توان سرعت موتورهای سه فاز را تغییر داد.

 

Posted on

اعتیاد به موبایل، راهکارهایی برای مقابله با آن

اعتیاد به موبایل، راهکارهایی برای مقابله با آن

اعتیاد به موبایل، راهکارهایی برای مقابله با آن

۸۰ درصد از کاربران گوشی های هوشمند ۱۵ دقیقه پس از بیدار شدن تلفن خود را بررسی می کنند.اعتیاد به گوشی های هوشمند یک مشکل بزرگ است.

در اینجا برخی از نشانه های اعتیاد وجود دارد:

– شما اغلب از گوشی خود در هنگام غذا استفاده می کنید.

– شما زمان بیشتری را صرف تلفن خود می کنید تا با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید.

– شما اغلب از تلفن خود استفاده می کنید، زمانی که می دانید که باید کار دیگری انجام دهید.

– شما اغلب از گوشی هوشمند خود در حین انجام کارهایی که نیاز به تمرکز دارند استفاده می کنید، مانند تکمیل یک تکلیف، نوشتن گزارش، رانندگی.

– هنگامی که گوشی شما با شما نیست، احساس ناراحتی می کنید.

– شما گاهی اوقات گوشی خود را وسط شب چک می کنید.

آیا شما معتاد هستید یا کسی را می شناسید که برخی از این عادتها را داشته باشد؟

مهم نیست که اعتیاد خفیف یا شدید، در اینجا ۱۵ راه برای کمک به شما در غلبه بر آن است. اگر نکات را پیاده سازی کنید، من تضمین میکنم که این عادت مخرب بالقوه را از بین ببرید.

اعتیاد به موبایل، راهکارهایی برای مقابله با آن
اعتیاد به موبایل، راهکارهایی برای مقابله با آن
 1. ۱٫ اطلاعیه ها را خاموش کنید.

بسیاری از افراد با اطلاعیه های بی پایان از فیس بوک، توییتر، تلگرام، اینستاگرام و برنامه های دیگر از این موضوع ناراحت هستند.

لازم نیست بلافاصله از اینکه شخصی  به روزرسانی وضعیت شما را دوست دارد، از شما در اینستاگرام پیروی میکند یا به شما یک ایمیل ارسال میکند را باخبر شوید.با دیدن این اعلان های بی اهمیت اغلب شما گوشی خود را بررسی می کنید و در نتیجه  بیشتر به استفاده از تلفن عادت  می کنید. بنابراین اطلاعیه ها را خاموش کنید.

تنها برنامه هایی که اطلاعیه ها را خاموش نمی کنند ممکن است برنامه پیام های متنی شما و برنامه تقویم شما باشد. این به این دلیل است که گاهی اوقات شما به طور فوری در حال انتظار برای یک متن هستید یا اعلان برنامه تقویم شما را به صورت برنامه ریزی می کند.

 

 1. ۲٫ هنگامی که احساس نیاز به بررسی تلفن خود پیدا کردید، چشم خود را ببندید و نفس عمیق بکشید.

فرض کنید که سرگرم خواندن مجموعه ای از یادداشت ها و یا نوشتن یک گزارش هستید. به طور ناگهانی، احساس می کنید که خواستار استفاده از گوشی خود و بررسی فید اخبار می شوید.

گوشی را برمی دارید و اخبار را می خوانید، آنگاه آخرین عکس های تعطیلات دوست خود در اینستاگرام را نگاه می کنید و سه مورد از آنها را کامنت می گذارید. بعد، شما یک مقاله طولانی در مورد زندگی پنهان یک سلبریتی را می خوانید. سپس یک ویدیو گربه و یک ویدیو کودک تماشا می کنید.

پیش از آنکه بدانید، ۲۰ دقیقه گذشت – زمانی که فقط قصد داشتید سه دقیقه از تلفن هوشمند استفاده کنید. برای شما هم پیش آمده، مگر نه؟!

در اینجا چیزی است که من توصیه می کنم: وقتی احساس می کنید که فقط باید گوشی خود را چک کنید، چشم های خود را ببندید و نفس عمیق بکشید. برای سه ثانیه نفس را در سینه حبس کرده و طی سه ثانیه آن را بیرون دهید. اغلب جواب می دهد.

اگر خواستن هنوز وجود داشته باشد، یک نفس عمیق دیگر بکشید پس از آن باید اراده ای برای بازگشت به وظیفه اصلی خود داشته باشید.

این یک روش ساده اما قدرتمند است که به شما کمک می کند اعتیاد به گوشی های هوشمند خود را از بین ببرید.

 1. ۳٫ تمام برنامه های رسانه های اجتماعی را بر روی گوشی خود پاک کنید.

این یکی به نظر سخت گیرانه  می رسد اما این طور نیست. شما هنوز هم می توانید از طریق مرورگر اینترنت تلفن خود به سایت های رسانه های اجتماعی دسترسی داشته باشید.

یوتیوب، فیس بوک، واتس اپ، تلگرام و اینستاگرام و توییتر وب سایت های کاربرپسندی دارند. مطمئنا، تجربه وب همراه به خوبی تجربه برنامه کاربردی آنها نیست؛ اما این به اندازه کافی  برای تسکین اشتیاق رسانه های اجتماعی شما خوب است.

علاوه بر این، گام اضافی باز کردن برنامه مرورگر اینترنت شما و تایپ کردن در URL سایت، باعث ناراحتی در روند می شود. این باعث می شود که شما از بررسی به روز رسانی های اجتماعی اجتماعی خود جلوگیری کنید.

من به شما چالش می کنم یک قدم جلوتر بروید: حذف همه بازی های بر روی گوشی خود.

من چهار سال پیش این کار را انجام دادم و در نتیجه به یک انسان بسیار کارآمد تبدیل شدم.

 

 1. ۴٫ تمام برنامه هایی را که استفاده نمی کنید حذف کنید.

این مورد علاوه بر کمک به ترک اعتیاد به تلفن همراه ، مزایای دیگری نیز دارد.

حذف برنامه های استفاده نشده فضای ذخیره سازی را آزاد می کند و عمر باتری گوشی و عملکرد آن را بهبود می بخشد.

 

 1. ۵٫ محدودیت های خاصی را برای استفاده از گوشی های هوشمند تنظیم کنید.

اینکه به خودتان بگویید که “باید کمتر از تلفن خود استفاده کنید” موثر نیست، زیرا این عبارت خیلی عمومی است. برای محدود کردن استفاده از تلفن خود، مرزهای خاص را بجای آن تنظیم کنید.

در اینجا برخی از مرزهای احتمالی وجود دارد:

–  استفاده از تلفن همراه در هنگام غذا خوردن ممنوع

– استفاده از تلفن در توالت ممنوع

– استفاده از تلفن در رویدادهای اجتماعی ممنوع

– استفاده از تلفن در مکالمات شخصی ممنوع

– استفاده از تلفن در اتاق خواب ممنوع

با یک شروع  آسان آغاز کنید و بعد از گذشت یک ماه سخت گیری های جدیدی را اضافه کنید. با گذشت زمان، تفاوت زیادی در الگوهای استفاده از تلفن شما مشاهده خواهید کرد.

 

 1. ۶٫ گپ گروهی خود را خاموش کنید

من تمام چتهای  گروهیWhatsapp را خاموش کرده ام. به این ترتیب، در طول روز پیام های افراد مرا  بمباران نمی کنند.

اگر پیامهایی که از چت گروهی خود دریافت میکنید  نیازمند پاسخ در همان زمان نمی باشند پس خوب است  فقط چند بار در روز پیام ها بخوانید.علاوه بر این، خاموش کردن مکالمه گروهی شما یک جایگزین مودبانه برای ترک ناگهانی گروه است.

 1. ۷٫ چت های غیر فعال خود را بایگانی کنید.

کاربران تلفن های هوشمند اغلب قبل از پیدا کردن مطلب مورد نیاز خود باید چت های قدیمی زیادی را  مرور کنند. در بلندمدت، این زمان زیادی را تلف می کند.

گفتگوهای غیر فعال خود را بایگانی کنید.

پس از اتمام این فرآیند، احتمالا با ۵ تا ۱۰ چت فعال در صفحه اصلی برنامه پیامرسانی خود باقی خواهید ماند. این باعث می شود که چت هایی که دنبال می کنید را پیدا کنید. به این ترتیب، وقت کمتری برای پردازش پیام های متنی خود صرف میکنید که به شما کمک می کند اعتیاد به گوشی های هوشمند خود غلبه کنید.

 

 1. ۸٫ پاسخ به پیام های متنی فقط سه بار در روز.

به غیر از پیام های متداول فوری از خانواده و دوستان نزدیک، به سایر پیام ها پاسخ فوری ندهید. من می دانم که وسوسه ای برای پاسخ دادن به پیام ها چقدر زیاد است، اما شما باید از آن مقاومت کنید.

من توصیه میکنم یک بار در صبح، یک بار بعدازظهر، و یک بار در شب یک پیام را پاسخ دهید. این در زمان شما  صرفه جویی می کند و از چک کردن تلفن برای پاسخگویی به پیام های دیگران جلوگیری می کند.

این در راستای اهداف بزرگتر است: از بین بردن وابستگی و اعتیاد به گوشی هوشمند شما.

 1. ۹٫ قبل از رفتن به رختخواب گوشی خود را خاموش کنید.

قبل از رفتن به رختخواب گوشی خود را خاموش کنید و آن را در خارج از اتاق خود بگذارید. این می تواند وسوسه استفاده از تلفن خود را در اواسط شب را از میان ببرد.اگر شما توصیه من را دنبال کنید، باید از اتاق خود در حالت نیمه بیدار بیرون بروید. بعد، شما باید ۳۰ ثانیه صبر کنید تا تلفن شما بوت شود. بنابراین شما احتمالا فقط به عقب بر گردید تا به خواب بروید – این چیزی است که باید انجام دهید.

تقریبا می توانم بشنوم که می گوید: “من نمی توانم این کار را انجام دهم، دانیل. من از تلفنم به عنوان ساعت زنگدار استفاده می کنم. اگر تلفن من خارج از اتاق من باشد، صبح زنگ نمی زند.”

اگر این کار را بکنید، به شماره ۱۰ برای راه حل نگاه کنید.

 1. ۱۰٫ از یک ساعت زنگ دار واقعی استفاده کنید.

به نظر می رسد هر کس از تلفن خود به عنوان ساعت زنگ دار استفاده می کند، درست است؟ خوب، شما می توانید متفاوت باشد و از یک ساعت زنگ دار واقعی استفاده کنید.

به این ترتیب، شما هیچ بهانه ای برای نکته ۹ ندارید. به این معنی که شما نیز در راه مبارزه با اعتیاد به گوشی های هوشمند خود هستید.

 1. ۱۱٫ قبل از شروع کار، تلفن خود را حداقل ۳متر دور از دسترستان قرار دهید.

با این حال، بهتر است گوشی خود را خارج از اتاقی که در آن قصد دارید کار کنید قرار دهید. برای از بین بردن وسوسه به طور کامل، تلفن خود را خاموش کنید – یا حداقل روی حالت هواپیما قرار دهید.

اریک آلتمن، استاد روانشناسی دانشگاه ایالتی میشیگان، دریافت که یک  وقفه تنها ۲٫۷ ثانیه ای  دو برابر میزان خطا در کار ایجاد خواهد کرد .

 

بنابراین نکته ۱۱ را استفاده کنید و کار خود را سریع تر و بهتر انجام دهید.

 

 1. از یک ساعت مچی استفاده کنید. لازم نیست گوشی خود را برای دیدن زمان بررسی کنید.

شما احتمالا از تلفن خود برای دانستن زمان استفاده می کنید. اما مطمئن هستم که پیش از این برای شما اتفاق افتاده است که  به گوشی خود نگاه می کنید تا ببینید چه زمانی است. همانطور که این کار را انجام می دهید، سیل پیام های تلگرام و اینستاگرام را می بینید. شروع به رفتن به آنها کنید، و در یک  چشم به هم زدن ۱۵ دقیقه زمان را از دست داده اید.در حالی که کاری که  می خواستید انجام دهید،یعنی دانستن زمان، دو ثانیه بیشتر نیاز نداشت.

 1. ۱۳٫ تصمیم خود را به دیگران بگویید و کمک آنها را به دست بیاورید.

اگر به دیگران در مورد تصمیم خود برای شکست اعتیاد به گوشی هوشمند اطلاع دهید و از آنها کمک بخواهید، احتمال بیشتری برای موفقیت خواهید داشت.

چند روش برای این کار وجود دارد:

– درباره تصمیم خود به دوستان و خانواده خود اطلاع دهید و از آنها بخواهید تا یک بار در هفته با شما تماس بگیرند.

– پیدا کردن یک دوست که به گوشی هوشمند خود معتاد شده است و او را متقاعد کنید که در ترک عادت  به شما بپیوندد.

 1. ۱۴٫ گوشی خود را با یک رمز عبور بسیار طولانی قفل کنید.

اکثر افراد رمز عبور کوتاهی را تنظیم می کنند تا بتوانند گوشی خود را به سرعت باز کنند. اما اگر میخواهید اعتیاد به گوشی هوشمند خود را کاهش دهید، به جای آن یک رمز عبور طولانی را تنظیم کنید. آن را حداقل ۱۵ کاراکتر طولانی، و شامل نمادها و حروف بزرگ. (شما می توانید این نوع از رمز عبور را برای هر دو تلفن های Android و اپل تنظیم کنید.)

سختی باز کردن گوشی  کمک می کند تا کمتر میل به باز کردن آن داشته باشید.

منبع: فواید و زیان های یک فن آوری علوم هفتم

Posted on

فروش اقساطی پلی استیشن ۴ در یزد

فروش اقساطی پلی استیشن ۴ در یزد

فروش اقساطی پلی استیشن ۴ در یزد

در جشنواره تابستان ۹۷ ستاک به راحتی آب خوردن پلی استیشن دار شوید!

فروش اقساطی پلی استیشن 4 در یزد
فروش اقساطی پلی استیشن ۴ در یزد

شرایط فروش:

 • ۳۰ درصد معادل نقدی دستگاه به صورت نقد و مابقی طی اقساط تا حداکثر ۶ ماهه
 • کارمزد ۲ درصد
 • بدون نیاز به ضامن
 • تحویل کالا پس از دریافت چک اقساط امکان پذیر می باشد.
 • شرایط پرداخت می تواند بسته به نیاز شما خریداران محترم تغییر کند.
 • قیمت های به روز کلیه کنسول های بازی را می توانید از بخش فروشگاه ستاک دریافت کنید.
نام کالا ظرفیت حافظه Region پیش پرداخت اقساط ۲ ماهه اقساط ۴ ماهه اقساط ۶ ماهه
Playstation4-slim

قیمت نقدی:۳٫۸۴۵٫۰۰۰تومان

۵۰۰GB ۲ ۲۶۸۰٫۰۰۰تومان ۷۲۰٫۰۰۰تومان ۳۷۵٫۰۰۰تومان ۲۶۰٫۰۰۰تومان
Playstation4-slim

قیمت نقدی:۴٫۲۰۰٫۰۰۰تومان

۱۰۰۰GB ۲ ۲۷۵۰٫۰۰۰تومان ۷۶۸٫۰۰۰تومان ۳۹۸٫۰۰۰تومان ۲۷۵٫۰۰۰تومان

جهت خرید اقساطی فرم زیر را تکمیل فرمایید:

متقاضی خرید کدام یک از کالاهای فروشگاه هستید؟
لپ تاپپلی استیشن4ایکس باکسواقعیت مجازیگوشی تلفن همراه

تلفن تماس

شماره حساب را وارد کنید

تعداد قسط را انتخاب فرمایید

[recaptcha]

 

 

Posted on

فروش اقساطی نوت بوک در یزد

فروش اقساطی نوت بوک در یزد

فروش اقساطی نوت بوک در یزد
فروش اقساطی نوت بوک در یزد

فروش اقساطی کامپیوتر و نوت بوک ویژه شهروندان مقیم یزد آغاز شد.

در این طرح با پرداخت اقساطی می توانید صاحب کامپیوتر و نوت بوک مورد نظر خود گردید.

برخی مزایای طرح:

 • بدون نیاز به ضامن و قراردادهای دست و پاگیر

 • کمترین نرخ کارمزد (۲درصد)

 • تحویل کالا بصورت فوری و بدون صرف زمان

 • انتخاب دستگاه دلخواه مشتری

 • گارانتی معتبر برای کلیه ی کالاها

 • خدمات پس از فروش گسترده در استان یزد

 • جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن واحد فروش ۲۵ ۲۰ ۲۶ ۳۶ – ۰۳۵ تماس حاصل فرمایید.

 •  خرید در  اقساط بلند مدت

  اقساط ماهیانه فقط  ۹۶ هزار تومان

  جهت دریافت لیست قیمت و شرایط فروش اقساطی با ما تماس بگیرید.

  به جز پیشنهادهای ما ، می توانید کامپیوتر دلخواه خود را نیز به صورت اقساط خریداری نمایید.

  طرح فروش لپ تاپ دانشجویی با اقساط ماهیانه ۹۶ هزار تومان

  طرح فروش تبلت دانش آموزی با اقساط ماهیانه ۳۰ هزار تومان

  فروش نوت بوک به صورت اقساط

  فروش تبلت به صورت اقساط

  با ما بهترین و مناسبترین شرایط خرید را تجربه کنید.

  کامپیوتر ستاک با دو دهه تجربه در فروش کامپیوتر و لپ تاپ در خدمت شهروندان یزد می باشد.

Posted on

اکثر کاربران فیس بوک در ایالات متحده هنوز هم به غول شبکه های اجتماعی وفادار هستند

اکثر کاربران فیس بوک در ایالات متحده هنوز هم به غول شبکه های اجتماعی وفادار هستند

اکثر کاربران فیس بوک در ایالات متحده هنوز هم به غول شبکه های اجتماعی وفادار هستند.

با وجود رسوایی اطلاعاتی حاصل از فروش اطلاعات کاربران به شرکت های تجاری و دولتی، آمارها همچنان حکایت از استفاده مانند گذسته بیش از ۷۵ درصد مردم آمریکا از این غول شبکه های اجتماعی دارد.

تنها یک چهارم از کاربران اعلام کردند اخیرا کمتر از اکانت فیس بوک خود استفاده نموده اند یا آن را حذف کرده اند.

اکثر کاربران فیس بوک در ایالات متحده هنوز هم به غول شبکه های اجتماعی وفادار هستند
اکثر کاربران فیس بوک در ایالات متحده هنوز هم به غول شبکه های اجتماعی وفادار هستند.

فیسبوک در گزارشی که در ۲۷ اوت ۲۰۱۳ میلادی منتشر کرد اعلام نمود که اطلاعات کاربرانش را به درخواست دولت‌های مختلف، در اختیار این دولت‌ها می‌گذاشته است. در این گزارش آمده‌است که تنها در نیمه نخست سال ۲۰۱۳ میلادی دولت‌های گوناگون خواستار دستیابی به اطلاعات بیش از ۳۸ هزار کاربر این شبکه اجتماعی شده‌اند که در ۸۰٪ موارد درخواست‌ها به نتیجه رسیده‌اند.

کاربران برای بهره‌گیری کامل از فیس‌بوک باید در آن نام‌نویسی کنند. پس از نام‌نویسی، امکان ایجاد نمایه شخصی، افزودن دیگر کاربران به فهرست دوستان، فرستادن و دریافت پیام و دریافت آگاه‌سازی از تغییرات دوستان خود فراهم می‌شود. علاوه بر این موارد، پیوستن به گروه‌های مورد علاقه، یافتن هم‌کاران، هم‌کلاسی‌ها، پسندیدن پست‌ها، بیان دیدگاه و دسته‌بندی دوستان از امکانات دیگر این سیستم است. در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۲ میلادی تعداد اعضای این وبگاه از مرز ۱ میلیارد نفر گذشت.[۷] که به گفته خود فیس‌بوک ۸/۷٪ آن‌ها کاربران جعلی هستند.[۸] وبگاه فیس‌بوک سالیانه ۱۸۰ پتابایت (معادل نیم پتابایت در روز) اطلاعات در سرورهای خود ذخیره می‌کند.[۹] این وبگاه به ۱۴۰ زبان دنیا قابل دسترس بوده و ۷۰ درصد از کاربران آن در خارج از ایالات متحدههستند.[۱۰]

فیس‌بوک در حال حاضر بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا با ۲ میلیارد کاربر فعال است

Posted on

هیچ ارتباطی بین بازی های ویدیویی خشونت آمیز و رفتار وجود ندارد

ارتباط بین بازی های ویدیویی خشن و رفتار کاربران وجود ندارد

ارتباط بین بازی های ویدیویی خشن و رفتار کاربران وجود ندارد

هیچ ارتباطی بین بازی های ویدیویی خشونت آمیز و رفتار وجود ندارد

ارتباط بین بازی های ویدیویی خشن و رفتار کاربران وجود ندارد
ارتباط بین بازی های ویدیویی خشن و رفتار کاربران وجود ندارد

محققان دانشگاه یورک هیچ شاهدی را مبنی بر حمایت از نظریه ای که بازی های ویدئویی رفتار بازیکنان را خشن تر می کند پیدا نکرده اند.

در یک سری از آزمایشات، با بیش از ۳۰۰۰ شرکت کننده،  تیم محقق نشان دادند مفاهیم بازی ویدئویی بازیکنان را وادار به رفتار خاصی نمی کنند

و افزایش واقع گرایی در بازی های ویدیویی خشونت آمیز لزوما باعث افزایش تجاوز و خشونت  در بازیکنان  نمی شود.

مدل غالب یادگیری در بازی ها بر این ایده استوار است که قرار دادن بازیکنان در مفاهیم، مانند خشونت در یک بازی، این مفاهیم را در زندگی واقعی آسان تر می کند.

این پدیده به  عنوان  “اثر تحریک کنندگی” شناخته می شود و تصور می شود که منجر به تغییر در رفتار بازیکنان شود.

آزمایشات قبلی در مورد این اثر، تا کنون نتیجه های متفاوتی را ارائه کرده اند.

محققان دانشگاه یورک تعداد شرکت کنندگان در آزمایشات را در مقایسه با مطالعاتی که پیش از آن بوده  افزایش دادند

و انواع مختلفی از واقع گرایی بازی های رایانه ای خشن را مقایسه کردند تا بتوانند شواهد قابل اطمینان بیشتری پیدا کنند.

یافته های تحقیق

دکتر زندل ، استاد دانشگاه یورک توضیح داد:

“یافته های ما نشان می دهد که هیچ ارتباطی بین این نوع واقع گرایی در بازی ها و نوع تأثیراتی که بازی های ویدئویی معمولا بر روی بازیکنان خود دارند، وجود ندارد.

در حال حاضر مطالعات بیشتری در مورد جنبه های دیگر واقع گرایی لازم است تا ببینیم آیا این  مطالعات نتایج مشابهی دارد یا خیر.

ما همچنین این نظریه ها را فقط در بزرگسالان آزمایش کردیم، بنابراین لازم است کار مطالعاتی بیشتری برای درک اثر بازی در کودکان لازم است”.

 

مرجع مجله:

دیوید زندل، دانیل كودنكو، پل كرنس. واقع گرایی رفتاری و فعال سازی مفاهیم تهاجمی در بازی های ویدیویی خشونت آمیز. سرگرمی رایانه، ۲۰۱۸؛ ۲۴: ۲۱ DOI: 10.1016 / j.entcom.2017.10.003

Posted on

نقش رسانه های اجتماعی در کمک به کاهش وزن

نقش رسانه های اجتماعی در کمک به کاهش وزن

نقش رسانه های اجتماعی در کمک به کاهش وزن

بر طبق یک مطالعه جدید، به اشتراک گذاشتن پیروزی ها و سختی های دوره ی رژیم کاهش وزن خود  با دیگر اعضای جامعه مجازی آنلاین نقش مهمی در موفقیت شما در لاغری دارد.

نقش رسانه های اجتماعی در کمک به کاهش وزن
نقش رسانه های اجتماعی در کمک به کاهش وزن

این مطالعه نقش جوامع مجازی و تعهد عمومی را در تنظیم و دستیابی به اهداف کاهش وزن بررسی می کند.

تونیا ویلیامز برادفورد، یکی از همکاران و استادیار بازاریابی در دانشکده کسب و کار پل Merage UCI، می گوید: “تحقیقات ما نشان می دهد هنگامی که افراد  تعهد عمومی برای دستیابی به هدفی را می دهند بیشتر به موفقیت در اهداف شخصی دست می یابند.” این کار به خصوص با اهدافی مانند کاهش وزن به خوبی جواب می دهد، جایی که  تصاویرقبل و بعد از دوره رژیم را می توان به صورت آنلاین با دیگر اعضای جامعه مجازی  به اشتراک گذاشت.

این مطالعه همچنین نشان داد که جوامع پشتیبانی مجازی محیط منحصر به فردی را فراهم می کنند که اجازه می دهد افراد ناشناس، بتوانند انعطاف پذیری و در دسترس بودن بیشتری نسبت به نحوه ی رژیم لاغری خود داشته باشند. از دیگر نتایج ایجاد جامعه مجازی  این است که به  شرکت کنندگان در حفظ انگیزه و پاسخگویی در پایبندی به رژیم لاغری خود کمک می کند.

 

منبع:

تونیا ویلیامز برادفورد، سونیا آری گریر، جرالدین رزا هندرسون. از دست دادن وزن از طریق جوامع پشتیبانی مجازی: نقش انگیزه هویت در تعهدات عمومی. مجله Interactive Marketing، ۲۰۱۷؛ ۴۰: ۹ DOI: 10.1016 / j.intmar.2017.06.002
Posted on

مطالعات نشان می دهد که بازی های اکشن توانایی های شناختی مغز را گسترش می دهند

مطالعات نشان می دهد که بازی های اکشن توانایی های شناختی مغز را گسترش می دهند

مطالعات نشان می دهد که بازی های اکشن توانایی های شناختی مغز را گسترش می دهند

مغز انسان یاد می گیرد و سازگار می شود. مطالعات متعددی در مورد تأثیر بازی های ویدیویی بر مغز بوسیله اندازه گیری توانایی های شناختی مانند ادراک و زمان واکنش انجام شده است. یک تیم بین المللی روانشناسان، اطلاعاتی را از پانزده سال گذشته جمع آوری کرده است تا بتواند عملکرد بازی های ویدئویی را بر روی مغز شناسایی  کند. این تحقیق به دو روش متاآنالیز انجام شده است که نشان دهنده بهبود قابل ملاحظه ای در توانایی های شناختی بازیکنان است.

مطالعات نشان می دهد که بازی های اکشن توانایی های شناختی مغز را گسترش می دهند
مطالعات نشان می دهد که بازی های اکشن توانایی های شناختی مغز را گسترش می دهند

نتایج این تحقیق که در طول چندین سال انجام شده در سراسر جهان اثرات واقعی بازی های ویدئویی را در عملکرد مغز اثبات می کند و راه استفاده از بازی های ویدیویی را برای گسترش توانایی های شناختی را به اثبات می رساند.

دو متاآنالیز که پانزده سال تحقیق را پوشش می دهند، اهمیت تقسیم داده ها را بین آزمایشگاه های مختلف را برای تأیید نتایج در سطح بین المللی  برای هر آزمایش و گروه کاری برجسته می کند. علاوه بر این، این متاآنالیزها به بهبود درک ما از انعطاف پذیری مغز کمک می کنند و به طور بالقوه بازی هایی را ایجاد می کنند که به طور خاص برای توسعه تمرکز و  شناخت فضایی  طراحی شده اند.

 

منبع مطالعه:

مرجع مجله:

بنوئیت Bediou، دین M. آدامز، ریچارد E. Mayer، الیزابت Tipton، C. شان سبز، Daphne Bavelier. متا تجزیه و تحلیل بازی اکشن بازی تاثیر بر مهارت های ادراکی، ذهنی و شناختی .. بولتن روانشناسی، ۲۰۱۷؛ DOI: 10.1037 / bul0000130