اخبار

گوگل از ما چه می داند؟

گوگل از ما چه میداند؟

گوگل از ما چه می داند؟

گوگل از ما چه می داند؟

چگونه می توان آنچه را که Google درباره من می داند پیدا کرد و حریم خصوصی من را بازگرداند؟

اطلاعات گوگل از کاربران- گوگل به عنوان یکی از بزرگترین و محبوب ترین شرکتهای فناوری در کره زمین ، دارای یک پایگاه داده عظیم از داده های کاربران است که اکثر کاربرانش حتی نمی توانند خودشان به یاد بیاورند. حتی اگر علاقه مند به حریم خصوصی نباشید ، جمع آوری داده های Google  باید برای شما هم نگران کننده باشد. اما چگونه می توان آنچه گوگل در مورد شما می داند را مشاهده کرد؟

حفظ حریم خصوصی در گوگل مسأله بسیار مهمی است که خیلی از کاربران به آن دقت نمی کنند. خوشبختانه ، Google این واقعیت را پنهان نمی کند که آنها داده های شما را در چندین سرویس از جستجو تا Waze جمع آوری می کنند. این شرکت به کاربران خود اجازه می دهد تا این اطلاعات را مشاهده ، محدود ، بارگیری یا حذف کنند. گفته شد ، شما نمی توانید Google را به طور کامل جمع آوری اطلاعات خود متوقف کنید ، مگر اینکه دیگر از تمام خدمات آن استفاده نکنید.

در اینجا لیستی از آنچه Google در مورد شما می داند و نحوه حذف همه این موارد است:

 • سابقه مکان
 • فعالیت جستجو
 • فعالیت YouTube
 • فعالیت Gmail
 • داده های صوتی
 • داده های تجزیه و تحلیل

سابقه مکان

Google Maps یکی از بهترین سرویس های Google است. تقریباً همه ما از آن استفاده کرده ایم. اگر ردیابی موقعیت مکانی را در تلفن خود فعال کرده باشید ، Google برای همیشه اطلاعاتی را که در آن بوده اید ثبت می کند و آنها را نگه می دارد. این داده ها از روز اول شروع استفاده از Google Maps درون سرورهای گوگل باقی می ماند.

چرا می تواند خطرناک باشد؟

اگر کسی به حساب شما دسترسی پیدا کند ، می تواند با دقت باورنکردنی حرکات شما را  ردیابی کند.  ممکن است هنگام تعطیلات و مسافرت برای سرقت از خانه شما اقدام کند. همچنین می تواند تبهکاری های بی پایان دیگری را به انجام رساند.

چگونه تاریخچه مکان را خاموش کنیم

خوشبختانه ، می توانید در جدول زمانی Maps خود ببینید و تصمیم بگیرید که آیا آن داده ها را در سرورهای Google می خواهید یا ترجیح می دهید اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی شما ذخیره شود یا حذف کنید.

خاموش کردن سابقه مکان:

گوگل از ما چه می داند؟

گوگل از ما چه می داند؟

به کنترلهای فعالیت در حساب Google خود دسترسی پیدا کنید
سابقه مکان را خاموش کنید.
تغییرات را تأیید کنید. این تنظیمات برای همه دستگاههای وابسته به آن حساب (اکانت گوگل یا جی میل) خاص شما  تغییر می یابد.

گوگل از ما چه می داند؟

گوگل از ما چه می داند؟

گوگل از ما چه می داند؟ اگرچه مقدار داده های مکانی Google بسیار وحشتناک به نظر می رسد ، اما خوب است که همچنان می توانید تمام اطلاعات مکانی را که Google درباره شما جمع آوری کرده حذف کنید.

به عنوان مثال ، در سال 2017 ، به همسرم گفتم که در حال رفتن به یک سفر کاری به برلین در حالی که واقعاً برای ملاقات با آشنایم در گران کاناریا رفته بودم. من جزئیات را به سختی به خاطر می آورم ، اما گوگل همه چیز را با مهر زمان دقیق دارد ، شروع با پرواز و پایان با اقامت در متل های طبقه دوم!

خاموش کردن سابقه مکان:

 • به کنترلهای فعالیت در حساب Google خود دسترسی پیدا کنید.
 • سابقه مکان را خاموش کنید.
 • تغییرات را تأیید کنید.
 • این تنظیمات برای همه دستگاههای وابسته به آن حساب (اکانت گوگل یا جی میل) خاص شما  تغییر می یابد.

2.  جستجو

هرچه در Google جستجو می کنید ضبط و ذخیره می شود. خواه از تلفن ، رایانه شخصی یا رایانه لوحی استفاده کنید ، اگر به سیستم حساب Google خود وارد شده باشید ، این اطلاعات ذخیره می شود.

برخلاف تصور عمومی ، حذف سابقه مرورگر شما همه مکانهایی را که در اینترنت بوده اید پنهان نمی کند. این اطلاعات حفظ می شود تا زمانی که کل سابقه جستجو را حذف کنید. حتی پس از آن ، این واقعیت که شما چیزی را جستجو کرده اید ، همچنان ذکر شده است.

اگر فکر می کنید بعد از حذف حساب Google تمام داده های شما از بین می روند ، در فکر خود تجدید نظر کنید. این شرکت “برای تأمین نیازهای خاص تجاری یا الزامات قانونی” یا به دلایلی دیگر، ذخیره برخی از اطلاعات  شما را ادامه خواهد داد.

چرا می تواند خطرناک باشد؟

این اطلاعات شامل همه جستجوهای صوتی از تلفن شما و Google Home مانند “چه مدت قبل از زمان بازگشت همسرم به خانه است؟!” همچنین شامل ضبط صدای واقعی است که می تواند علیه شما در دادگاه استفاده شود.

یک نمونه  وجود دارد که مقامات از سابقه جستجو علیه مجرم استفاده کردند. اوایل ماه سپتامبر ، جولیجا آدلسیچ و دوست پسرش توسط دادگاه اسلوونی به جرم اقدام به کلاهبرداری در بیمه محکوم شدند. معلوم شد که دوست پسر جولیجا قبل از اینکه اودست خود را با اره  قطع کند ، بدنبال اندام مصنوعی بوده است، با این امید که بیش از 1 میلیون دلار از پنج شرکت بیمه دریافت کند.

اگر او فعالیت جستجوی خود را حذف می کرد ، یا بهتر از آن ، از یک شبکه خصوصی  قابل اعتماد (VPN) استفاده می کرد ، به احتمال زیاد حکم سه ساله زندان وی کوتاهتر بود. حتی شاید تمام یک میلیون دلار را از شرکت های بیمه دریافت می کرد!

چگونه تاریخچه جستجو را حذف کنیم

حفظ حریم خصوصی در گوگل

حفظ حریم خصوصی در گوگل

به صفحه  My Google activity بروید

در نوار جستجو(search bar) ، عناوین یا محصولات را جستجو کنید
اگر به اندازه کافی طولانی به پایین پیمایش کنید ، ممکن است با پیام “Looks like you’ve reached the end” روبرو شوید. نگران نباشید ، این در مورد زندگی شما نیست!
برای حذف همه فعالیت های منطبق ، از فهرست more activity گزینه Delete Results را انتخاب کنید.

چگونه می توان از جمع آوری اطلاعات شما توسط Google جلوگیری کرد

هوش مصنوعی گوگل حتی می تواند حالات روحی شما را بهتر از خودتان دریابد. گوگل با استفاده از فرمانهای صوتی می تواند حالات روحی روانی و مود شما را هر روز بفهمد. با جمع آوری داده هایتان می تواند به تمام خصوصیات اخلاقی شما پی ببرد و بهتر از صمیمی ترین دوستتان شما را بشناسد.
تنها راه جلوگیری از جمع آوری اطلاعات Google در مورد شما ، متوقف کردن استفاده از محصولاتش است.

حتی این هم کافی نیست. هر زمان که از یک وب سایت با Google Analytics بازدید می کنید -که  بیشتر وب سایت ها دارای این سرویس هستند- اقدامات شما ثبت می شوند. بنابراین اگر واقعاً می خواهید به رابطه سمی خود با Google پایان دهید ، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.

 • از Chrome استفاده نکنید. امروزه گزینه های زیادی وجود دارد ، شروع با Firefox معروف و انتقال به مرورگرهای امنیتی مانند Brave.
 • از جستجوی Google استفاده نکنید. ما Microsoft’s Bing را توصیه نمی کنیم ، اما DuckDuckGo می تواند جایگزینی خوب باشد.
 • از Google Maps به Maps.me یا Here WeGo بروید. و اینها فقط چند گزینه رایگان در دسترس هستند.
 • Google Drive. یک گزینه محبوب Dropbox است.
 • از Google Calendar به Lightning Calendar. استفاده از این گزینه بسیار آسان است و به خوبی با Thunderbird ادغام می شود.
 • Google Docs و سایر برنامه های دفتری را می توان با CryptPad مناسب حریم خصوصی جایگزین کرد.
 • با Google Photos خداحافظی کنید … خوب ، شاید هنوز نه. من گزینه خوبی برای آن ندارم!
 • از Gmail استفاده نکنید. بسیار دور از حریم خصوصی است. بررسی این گزینه ها برای Gmail را در نظر بگیرید.
 • از Android به iPhone تغییر دهید. این مورد ارزان و ایده آل هم نیست اما این تنها گزینه فعلی شماست.
 • انصراف از Google Analytics. به دستورالعمل های بالا مراجعه کنید.

البته ساده لوحانه خواهد بود اگر تصور کنیم که دور شدن از گوگل بدون آسیب رساندن به خودتان واقعاً امکان پذیر است.

چطور می توان از  جستجوی Google چشم پوشی کرد؟

همچنین ممکن است دریابید که سایر برنامه های ناوبری در مقایسه با Google Maps یا waze مسیرهای بدتری را به شما ارائه می دهند.

و برای کسانی که می گویند چیزی برای پنهان کردن ندارند ، دیدن سابقه جستجوی شما باید کافی باشد تا ببینید برخی از این اطلاعات باید خصوصی بمانند!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *